Lake ( Lake boyalı panel ) Kapı

Lake Boyalı Panel kapılar aşağıda belirtilen üç elemanın bir araya gelmesiyle oluşmaktadır.

  • Kapı kanadı
  • Kapı kasası
  • Pervaz

Kapı kanadı;

– Ahşap seren çerçeve oluşturulması,

– Kanat dolgu malzemesi hazırlanması,

– Kanat yüzeylerine MDF preslenmesi,

– Lake boya malzemesi ile boyanması, aşamalarından geçerek oluşurturulur.

Kanat içerisindeki ahşap seren malzemesi kanadın çalışmaması için %10+2 rutubete kadar kurutulmuş Göknar, Ladin gibi iğne yapraklı (yumuşak) ağaç türlerinden yapılmaktadır. Ayrıca seren malzemesinin budak ve reçinelerinden arındırılmış ve finger-joint boy eklemeyle üretilmiş olması gerekmektedir.

Hazırlanan bu serenlerle kanadın çerçeve şeklinde iskelet oluşturulur. Çerçeve konstrüksiyonunu güçlendirmek için 4 tarafına çift seren malzemesi konulmaktadır. Kanat iskeleti içerisine yüzey basıncına dayanıklı kraft dolgu malzemesi yerleştirilip sıcak presleme teknolojisiyle E1 normunda üre formaldehit tutkalı kullanılarak yüzeylerine orta yoğunlukta lif levha(MDF) malzemesi preslenir.

Preslenen kanat malzemesine kalibrasyon ve ölçülendirme işlemleri uygulanıp yüzeyine lake boya malzemesi ile kaplanmaktadır. Son Kat Cila atılarak sonlanır.

Kapı kanadının CNC tezgahlarında kilit ve menteşe yerleri açılır ve paketlenerek üretimi tamamlanır

 

Kapı Kasası;

Kapı kasaları, iç malzemesi lamine edilmiş ahşap malzeme(iğne yapraklı yumuşak ağaç türlerinden Göknar, Ladin ve Çam) olup yüzeylerinde TS 64 standartlarına uygun orta yoğunlukta lifli levha ( MDF ) bulunmaktadır. Kasanın malzemesi lamine ahşap malzeme ile MDF’nin preslenerek bir araya getirilmesiyle oluşan kompozit bir üründür.

Kapı kasasının çalışmasını önlemek için kullanılan ahşap malzeme %10-+2 rutubet seviyesine kadar kurutulup budak ve reçine kısımlarından arındırılarak finger-joint boy ekleme teknolojisiyle üretilmektedir.

Kompozit malzeme makinelerde belirlenen kasa ölçüsü ve formunda hazırlanıp, yüzeyleri lake boya malzemesi ile kaplanmaktadır. Son Kat Cila atılarak sonlanır.

Pervaz;

Pervazlar da ayarlanabilir özellikte olup belirli form ve ölçüde MDF’den imal edilen pervazların yüzeyleri lake boya malzemesi ile kaplanır. Son Kat Cila atılarak sonlanır.

image004-1024x238

image002-1024x382

 

Petek dolgu malzemeli kapı kanat şekli

image003-1024x382

 

Panel kapı iskelet şekli

Teknik Özellikler

Ahşabın hücre yapısı;
% 40 – 50 Selüloz
% 20 – 35 Hemiselüloz
% 20 Lignin
% 0 – 5 Yabancı Maddelerden meydana gelir.

Devamı...

Bize Ulaşın
Nato Yolu Cad. No:46
Dudullu – Ümraniye / İSTANBUL
İletişim
Tel : +90 (216) 622 03 10-11
Tel : +90 (216) 527 45 15
Fax: +90 (216) 527 45 16
info@teverahsap.com

Kalite