AHŞAP PENCERE

Kereste; Ahşap Pencere ve Kapı imalatı için kullanılacak keresteler düzgünlük ve yaşanma açısından özenle seçilerek, kerestenin ileriki zamanda dönmesini, çarpılmasını ve çatlamasını önlemek amacıyla uygun istifleme yapılarak fırınlama işlemine hazırlanır. Keresteler uygulama yapılacak ortamın nem yüzdesine göre rutubet seviyesi optimum ( %8-14 ) seviyeye ulaşıncaya kadar özel kurutma fırınlarında kurutulur.

Laminasyon; Ahşap Pencere imalatı için seçilmiş ve kurutulmuş keresteler dönme ve çarpılmayı önlemek amacı ile lif yapıları birbirine ters olacak şekilde özel Ahşap Lamine preslerinde Laminasyon işlemine tabi tutulur. Bu Laminasyon işlemi, Ahşap Laminesi için özel olarak üretilmiş neme ve ısıya dayanıklı özel PVA D4 tutkallar kullanılarak yapılır. Laminasyon işlemi üç kat ( suyuna ters, suyuna düz, suyuna ters ) olacak şekilde yapılır ve doğrama profili için gerekli taslaklar elde edilir.

Profil; Tüm detay çözümleri düşünülmüş özel Leitz bıçak sistemi ve Weining – Uni Control hatlarında üretilen Avrupa normlarındaki 90º köşe birleşimli Ahşap Pencere Profillerimiz sayesinde tüm kanat açılımları ( Tek açılım, çift açılım, giyotin, sürme kanat, katlanır kapı ) ve mimari detaylara tam uyumluluk sağlar. ( Patent Tescil No: TR 2006 02694 Y )

Emprenye; Ahşap Pencere profilleri ( yumuşak ağaç türleri, çam vb. ) insan sağlığına zararsız özel kimyasallar ile Emprenye işleminden geçirilerek çürümeye, mantarlaşmaya, bakterilere ve dış etkenlere ( yağmur, güneş-UV, rüzgar vb. ) karşı koruma altına alınmış olur. Emprenye işleminden geçirilmiş ahşabın tutuşma noktası 24 derece yukarıya çekilerek yanması da zorlaştırılmış olur.

İzolasyon; Ahşap Pencere Profil sistemlerimizde uygulanmakta olan Alüminyum damlalık, çift EPDM conta ve ısı odacığı sayesinde ısı, ses, toz, rüzgar ve suya karşı yüksek izolasyon sağlanır.

Boya; Ahşap Pencere sistemlerimizde İtalyan VERNITES marka su bazlı, EN 71 sağlık sertifikasına sahip, örtücü ( Opaque ) veya yarı örtücü ( Transparent ) boyalar kullanmaktayız. Bu boyalar ahşabın nefes alıp vermesini engellemeyen UV dayanımı yüksek ürünlerdir. Seçilen renk ve ürün gurubuna bağlı olarak 5 ile 10 yıl arasında değişen sürelerde koruyucu özellik gösterir.

Aksesuar; Ahşap Pencere sistemlerimizde kullanmakta olduğumuz ithal aksesuarlar ile tek açılım, çift açılım, sürme kanat, katlanır kapı, giyotin pencere gibi tüm sistemler problemsiz çalışmaktadır. Projenize göre seçilen özel menteşeler ile tüm kanat ayarları rahatlıkla yapılabilmektedir.

Teknik Özellikler

Ahşabın hücre yapısı;
% 40 – 50 Selüloz
% 20 – 35 Hemiselüloz
% 20 Lignin
% 0 – 5 Yabancı Maddelerden meydana gelir.

Devamı...

Bize Ulaşın
Nato Yolu Cad. No:46
Dudullu – Ümraniye / İSTANBUL
İletişim
Tel : +90 (216) 622 03 10-11
Tel : +90 (216) 527 45 15
Fax: +90 (216) 527 45 16
info@teverahsap.com

Kalite