Tarihçe

TEVER AİLESİ YEDİ NESİLDİR AĞAÇ VE AHŞAP SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTERİYOR. TEVER’LER 1900 YILINDA, TÜRKİYE’DE SU İLE İŞLEYEN İLK AĞAÇ İŞLETME FABRİKASINI HAYATA GEÇİRDİ.
Tever Ailesi’ni bir araya toplayan OSMAN NURİ TEVER, 1970 YILINDA GEBZE’ DE TEVER AĞAÇ SAN. A.Ş.’Yİ KURDU.

BU FABRİKA ŞU AN TÜRKİYE’NİN SAYILI TESİSLERİNDENDİR. AHŞAP SEKTÖRÜ DIŞINDA DA YATIRIMLARINI SÜRDÜREN GRUP, 1985 YILINDA BORUTAŞ BORU FABRİKASINI, 1998 YILINDA DA BİRTEKS İPLİK FABRİKASINI HAYATA GEÇİRDİ. 1991 YILINDA TEVER PAZARLAMA A.Ş. KURULDU. GRUP 2000 YILINDA İSE UKRAYNA’DA BİR KAPLAMA FABRİKASINI KURDU. GRUP YİNE AYNI YIL İÇERİSİNDE TEVER MOBİLYA LTD. ŞTİ. BÜNYESİNE KATARAK İTHAL MOBİLYA SATIŞINA BAŞLADI. 2001 YILINDA TEVER AHŞAP PENCERE SİSTEMLERİ İMALATINA BAŞLAYAN GRUP PENCERE SEKTÖRÜNDE KISA ZAMANDA İSMİNİ DUYURARAK ÇALIŞMALARINI VE YATIRIMLARINI SÜRDÜRMEKTEDİR.TÜRKİYE’DE KAPI PENCERE SEKTÖRÜ HER NE KADAR GELİŞMİŞ GİBİ GÖRÜNSE DE HENÜZ TAM BİR STANDART OLUŞTURMAMIŞTIR. TABİ BU STANDART SADECE PENCERENİN İŞLETİM KALİTESİ İLE İLGİLİ DEĞİL TÜRKİYE ÇAPINDA İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ PENCERE ÖLÇÜLERİNİN STANDARDIYLA DAHA ÇOK ALAKALIDIR. ÇÜNKÜ TÜRKİYE’DE BİR ÇOK  PVC VE ALÜMİNYUM FİRMASI ÜRÜNLERİNİ BELLİ STANDARTLARLA ÜRETMELERİNE RAĞMEN HEM YAŞANAN REKABET  HEM DE BİLİNÇSİZ VERİLEN BAYİLİKLER YÜZÜNDEN UYGULAMA AŞAMASINDA KALİTE DÜŞMEKTE VE SORUNLAR BAŞLAMAKTADIR.

BİZDE TEVER AHŞAP PENCERE OLARAK TÜRKİYE’DE AHŞAP PENCEREYİ BELLİ STANDARTLAR VE KALİTE ANLAYIŞI İÇİNDE ÜRETTİĞİMİZE İNANIYOR  VE AHŞAP PENCERENİN YANLIŞ UYGULAMALAR İLE PENCERE SEKTÖRÜNDEKİ KAYBETTİĞİ PAZAR PAYINI YENİDEN ELDE ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ. PENCERE SEKTÖRÜNÜ BİR BÜTÜN HALİNDE ELE ALIRSAK BU SEKTÖRDEN PAY ALMAKTA OLAN PLASTİK PENCERECİLER ALÜMİNYUM PENCERECİLER DEMİR DOĞRAMACILAR VE AHŞAP DOĞRAMACILAR GÖZLENMEKTEDİR. BİZ TEVER AHŞAP PENCERE 2001 YILINDAN BAŞLAYARAK GÜÇLÜ BİR YAPILANMA VE TEŞKİLATLANMA OLUŞUMU İÇİNE GİRDİK VE BU YAPILANMA SÜRECİ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYEREK DEVAM ETMEKTEDİR.

Teknik Özellikler

Ahşabın hücre yapısı;
% 40 – 50 Selüloz
% 20 – 35 Hemiselüloz
% 20 Lignin
% 0 – 5 Yabancı Maddelerden meydana gelir.

Devamı...

Bize Ulaşın
Nato Yolu Cad. No:46
Dudullu – Ümraniye / İSTANBUL
İletişim
Tel : +90 (216) 622 03 10-11
Tel : +90 (216) 527 45 15
Fax: +90 (216) 527 45 16
info@teverahsap.com

Kalite